Licensed to Stuart Road Racing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/11/2022 08:18 PM
                    Delaware County Junior High - 5/11/2022                    
                          Track & Field Championship                           
                               Delts High School                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 Delaware Co: ! 13.14  2018        Keesling, Delta                             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Barr, Jillian              8 Delta                    13.85Q  2 
  2 Pratcher, Olivia           7 Daleville                14.01Q  1 
  3 Backus, Reese              6 Delta                    14.10Q  2 
  4 Temple, Reece              6 Yorktown                 14.17Q  1 
  5 Davis, Georgia             6 Wes-Del                  14.50q  1 
  6 Brand, Jenna               8 Daleville                14.52q  2 
  7 Coon, Brylyn               7 Cowan                    14.61q  2 
  8 Matson, Candice            8 Cowan                    15.10q  2 
  9 Smith, Cassie              6 Wes-Del                  15.20   2 
 10 Gregory, Abby              6 Selma                    15.34   1 
 11 Cook, Ava                  7 Selma                    15.72   1 
 12 Draper, Ansley             8 Yorktown                 16.43   1 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
 Delaware Co: ! 13.14  2018        Keesling, Delta                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Barr, Jillian              8 Delta                    13.86   10   
  2 Backus, Reese              6 Delta                    13.93    8   
  3 Brand, Jenna               8 Daleville                14.14    6   
  4 Pratcher, Olivia           7 Daleville                14.29    4   
  5 Temple, Reece              6 Yorktown                 14.32    2   
  6 Davis, Georgia             6 Wes-Del                  14.47    1   
  7 Coon, Brylyn               7 Cowan                    14.75  
  8 Matson, Candice            8 Cowan                    15.03  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 Delaware Co: ! 27.54  1981        Slusher, Delta                              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Barr, Jillian              8 Delta                    29.12Q  2 
  2 Backus, Grier              8 Delta                    29.36Q  1 
  3 Bennett, Mari              8 Yorktown                 29.18Q  2 
  4 Pratcher, Olivia           7 Daleville                30.33Q  1 
  5 Smith, Cassie              6 Wes-Del                  30.87q  1 
  6 Coon, Brylyn               7 Cowan                    31.02q  2 
  7 Wallace, Caroline          7 Yorktown                 31.70q  1 
  8 Cook, Ava                  7 Selma                    31.71q  2 
  9 New, KyLynn                8 Wes-Del                  32.17   2 
 10 Coffey, Kara               8 Daleville                32.50   1 
 11 Rice, Alexis               7 Selma                    32.54   1 
 12 Coffey, Kenadee            6 Cowan                    35.07   2 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
 Delaware Co: ! 27.54  1981        Slusher, Delta                              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Barr, Jillian              8 Delta                    28.90   10   
  2 Backus, Grier              8 Delta                    29.07    8   
  3 Bennett, Mari              8 Yorktown                 29.78    6   
  4 Pratcher, Olivia           7 Daleville                30.26    4   
  5 Wallace, Caroline          7 Yorktown                 30.93    2   
  6 Smith, Cassie              6 Wes-Del                  31.30    1   
  7 Coon, Brylyn               7 Cowan                    31.93  
  8 Cook, Ava                  7 Selma                    33.68  
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
 Delaware Co: ! 1:00.60  2019        Nicki Southerland, Delta                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brand, Jenna               8 Daleville              1:06.99   2  10   
  2 Dickey, Kate               8 Delta                  1:08.68   2   8   
  3 Barnes, Addison            8 Yorktown               1:09.64   2   6   
  4 Ward, Rachel               8 Yorktown               1:11.72   2   4   
  5 Dennis, Lilly              7 Delta                  1:13.18   2   2   
  6 Lassiter, Kora             6 Selma                  1:13.90   2   1   
  7 Cook, Ava                  7 Selma                  1:15.84   2 
  8 Kirkpatrick, Macy          8 Daleville              1:16.42   2 
  9 Caward, Caroline           7 Wes-Del                1:21.32   1 
 10 Arison, Skylar             7 Cowan                  1:22.05   1 
 11 Vance, Jordyn              7 Cowan                  1:23.69   1 
 -- Proctor, Kiley             7 Wes-Del                     DQ   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
 Delaware Co: ! 2:24.64  2018        Nicki Southerland, Delta                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bunch, Jordan              8 Delta                  2:38.44   10   
       1:14.328 (1:14.328)        2:38.439 (1:24.111)
  2 Bunch, Shiloh              6 Delta                  2:41.65    8   
       1:18.528 (1:18.528)        2:41.646 (1:23.118)
  3 Embry, Addison             7 Yorktown               2:43.10    6   
       1:18.209 (1:18.209)        2:43.093 (1:24.884)
  4 Moore, Audrey              7 Yorktown               2:58.59    4   
       1:27.279 (1:27.279)        2:58.585 (1:31.306)
  5 Keffer, Kynlie             7 Wes-Del                3:00.93    2   
       1:28.884 (1:28.884)        3:00.925 (1:32.041)
  6 Luce, Megan                8 Selma                  3:02.31    1   
       1:28.126 (1:28.126)        3:02.304 (1:34.178)
  7 Luce, Emily                8 Selma                  3:02.77  
       1:29.147 (1:29.147)        3:02.768 (1:33.621)
  8 Erickson, Kinsey           8 Daleville              3:17.15  
       1:37.357 (1:37.357)        3:17.148 (1:39.791)
  9 Wright, Corah              6 Cowan                  3:38.69  
       1:48.555 (1:48.555)        3:38.681 (1:50.126)
 10 Campbell, Abby             6 Cowan                  3:43.98  
       1:49.950 (1:49.950)        3:43.980 (1:54.030)
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
 Delaware Co: ! 5:33.23  2018        Nicki Southerland, Delta                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bunch, Jordan              8 Delta                  5:51.20   10   
       1:17.597 (1:17.597)        2:47.424 (1:29.827)        4:22.820 (1:35.396)
       5:51.194 (1:28.374)
  2 Robles, Kylee              8 Delta                  6:14.68    8   
       1:24.410 (1:24.410)        2:59.410 (1:35.000)        4:39.749 (1:40.339)
       6:14.671 (1:34.922)
  3 Luce, Emily                8 Selma                  6:23.26    6   
       1:26.622 (1:26.622)        3:05.349 (1:38.727)        4:45.545 (1:40.196)
       6:23.258 (1:37.713)
  4 Keffer, Kynlie             7 Wes-Del                6:26.00    4   
       1:26.274 (1:26.274)        3:04.884 (1:38.610)        4:47.824 (1:42.940)
       6:25.996 (1:38.172)
  5 Slaven, Lexi               7 Yorktown               6:29.92    2   
       1:26.585 (1:26.585)        3:05.247 (1:38.662)        4:48.441 (1:43.194)
       6:29.915 (1:41.474)
  6 Hellis, Skye               7 Yorktown               6:45.70    1   
       1:26.849 (1:26.849)        3:05.814 (1:38.965)        4:55.040 (1:49.226)
       6:45.691 (1:50.651)
  7 Rich, Baylee               7 Selma                  6:52.83  
       1:30.153 (1:30.153)        3:16.670 (1:46.517)        5:09.822 (1:53.152)
       6:52.830 (1:43.008)
  8 Kirkpatrick, Macy          8 Daleville              6:56.36  
       1:27.937 (1:27.937)        3:13.922 (1:45.985)        5:08.933 (1:55.011)
       6:56.356 (1:47.423)
  9 Campbell, Abby             6 Cowan                  7:29.42  
       1:42.385 (1:42.385)        3:35.339 (1:52.954)        5:34.526 (1:59.187)
       7:29.418 (1:54.892)
 10 Clark, Addison             7 Cowan                  8:36.71  
       1:43.692 (1:43.692)        3:45.621 (2:01.929)        6:15.980 (2:30.359)
       8:36.702 (2:20.722)
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 Delaware Co: ! 16.44  1986        Stanley, Selma                              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Peckinpaugh, Ruthie        6 Delta                    19.10Q  1 
  2 Rice, Khamora              8 Selma                    19.96Q  2 
  3 Hymas, Analyn              7 Yorktown                 20.00Q  2 
  4 Corbin, Makenna            8 Daleville                20.11Q  1 
  5 Metzler, Maryn             7 Yorktown                 20.16q  2 
  6 Backus, Reese              6 Delta                    20.17q  2 
  7 Keffer, Kynlie             7 Wes-Del                  20.60q  1 
  8 Dudley, Ashlynn            8 Selma                    20.86q  1 
  9 Gropp, Sophia              7 Wes-Del                  21.04   1 
 10 Noel, Trinity              6 Daleville                22.04   2 
 11 Spence, Layla              6 Cowan                    25.95   1 
 12 Vance, Jordyn              7 Cowan                    26.97   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
 Delaware Co: ! 16.44  1986        Stanley, Selma                              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peckinpaugh, Ruthie        6 Delta                    19.10   10   
  2 Rice, Khamora              8 Selma                    19.78    8   
  3 Hymas, Analyn              7 Yorktown                 19.86    6   
  4 Corbin, Makenna            8 Daleville                20.26    4   
  5 Metzler, Maryn             7 Yorktown                 20.57    2   
  6 Dudley, Ashlynn            8 Selma                    20.99    1   
  7 Keffer, Kynlie             7 Wes-Del                  21.00  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
 Delaware Co: ! 54.64  2017        Yorktown, Yorktown                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Delta  'A'                                            54.33!  10   
     1) Backus, Reese 6                 2) Dickey, Kate 8                 
     3) Backus, Grier 8                 4) Barr, Jillian 8                
  2 Yorktown  'A'                                         56.83    8   
     1) Bennett, Mari 8                 2) Thomas, Janessa 7              
     3) Hymas, Analyn 7                 4) Temple, Reece 6                
  3 Selma  'A'                                          1:01.65    4   
     1) Koger, Zoey 8                   2) Murrell, Clair 6               
     3) Dudley, Ashlynn 8               4) Gregory, Abby 6                
  4 Cowan  'A'                                          1:02.25    2   
     1) Arison, Skylar 7                2) Vance, Haylee 7                
     3) Matson, Candice 8               4) Coon, Brylyn 7                 
  5 Wes-Del  'A'                                        1:02.66    1   
     1) Davis, Georgia 6                2) Freeman, Taylor 8              
     3) New, KyLynn 8                   4) Smith, Cassie 6                
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
 Delaware Co: ! 4:27.44  2011        Delta, Delta                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Yorktown  'A'                                       4:47.38   10   
     1) Sylvester, Lilly 8              2) Wilson, Caveri 8               
     3) Embry, Addison 7                4) Barnes, Addison 8              
       2:24.841 (2:24.841)        3:38.553 (1:13.712)        4:47.377 (1:08.824)
  2 Delta  'A'                                          4:49.37    8   
     1) Dickey, Kate 8                  2) Robles, Kylee 8                
     3) Terry, Paislee 6                4) Bunch, Jordan 8                
       2:29.242 (2:29.242)        3:42.042 (1:12.800)        4:49.369 (1:07.327)
  3 Daleville  'A'                                      5:04.77    6   
     1) Kirkpatrick, Macy 8             2) Corbin, Makenna 8              
     3) Pratcher, Olivia 7              4) Brand, Jenna 8                 
       2:33.356 (2:33.356)        3:52.288 (1:18.932)        5:04.770 (1:12.482)
  4 Wes-Del  'A'                                        5:13.31    4   
     1) Miller, Lizzy 7                 2) Freeman, Taylor 8              
     3) Davis, Georgia 6                4) Keffer, Kynlie 7               
       2:42.924 (2:42.924)        3:55.657 (1:12.733)        5:13.306 (1:17.649)
  5 Selma  'A'                                          5:17.68    2   
     1) Coby, Kirra 6                   2) Lassiter, Kora 6               
     3) Luce, Megan 8                   4) Luce, Emily 8                  
       2:41.776 (2:41.776)        3:57.447 (1:15.671)        5:17.677 (1:20.230)
  6 Cowan  'A'                                          5:44.61    1   
     1) Matson, Candice 8               2) Corn, Aubrey 7                 
     3) Coffey, Kenadee 6               4) Arison, Skylar 7               
       2:49.799 (2:49.799)        4:18.738 (1:28.939)        5:44.601 (1:25.863)
 
Girls High Jump
=======================================================================
 Delaware Co: !  5-00  1982        Gick, Delta                                 
 Delaware Co: !  5-00  1984        Decker, Selma                               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sylvester, Lilly           8 Yorktown               4-08.00   10   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-07 4-08 4-09 4-10 
        O   XO   XO    O    O    O  PPP  XXX 
  2 Zoller, Adelaide           8 Delta                  4-07.00    8   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-07 4-08 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Dickey, Kate               8 Delta                  4-06.00    6   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-07 
        O    O   XO    O  XXX 
  4 Barnes, Addison            8 Yorktown               4-04.00    4   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O   XO  XXX 
  5 Caward, Caroline           7 Wes-Del                4-02.00    2   
     4-00 4-02 4-04 
        O    O  XXX 
  6 Rice, Alexis               7 Selma                 J4-02.00    1   
     4-00 4-02 4-04 
        O  XXO  XXX 
 -- Arison, Skylar             7 Cowan                       NH  
     4-00 
      XXX 
 -- Ledbetter, Laney           6 Selma                       NH  
     4-00 
      XXX 
 -- Proctor, Kiley             7 Wes-Del                     NH  
     4-00 
      XXX 
 
Girls Long Jump
=======================================================================
 Delaware Co: ! 15-10.50  1985        Van Matre, Selma                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Janessa            7 Yorktown              14-00.75   10   
      12-10.75  13-00  14-00.75  13-00        
  2 Evelyn, Paleigh            7 Delta                 13-07.00    8   
      13-07  11-08.25  FOUL  12-05.25        
  3 Barnes, Addison            8 Yorktown              13-04.25    6   
      13-00  12-11  13-04.25  FOUL        
  4 Coffey, Kara               8 Daleville             13-02.25    4   
      13-01.50  FOUL  12-04.50  13-02.25        
  5 New, KyLynn                8 Wes-Del               12-05.25    2   
      12-04.25  11-10  12-05.25  12-04.50        
  6 Ritchie, Chloe             6 Delta                 11-10.50    1   
      11-10.50  FOUL  10-09.50  FOUL        
  7 Rice, Khamora              8 Selma                 11-06.50  
      FOUL  11-06.50  11-00  FOUL        
  8 Matson, Candice            8 Cowan                 11-04.00  
      11-03.50  11-04  11-01  FOUL        
  9 Childers, Rylie            6 Selma                 10-08.00  
      10-03  FOUL  FOUL  10-08        
 10 Erickson, Kinsey           8 Daleville             10-02.25  
      9-06  9-06  10-02.25  9-08        
 11 Smith, Samantha            8 Wes-Del               10-01.00  
      FOUL  FOUL  10-01  9-00        
 12 Coffey, Kenadee            6 Cowan                  9-11.50  
      FOUL  9-03  9-02.50  9-11.50        
 
Girls Shot Put
=======================================================================
 Delaware Co: ! 37-02  2010        Spain, Wes-Del                              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherck, Ruth               8 Delta                 35-09.50   10   
      33-11  35-09.50  35-05  35-01.50        
  2 Backus, Grier              8 Delta                 31-08.00    8   
      27-03.50  31-04.25  FOUL  31-08        
  3 Riggin, Shelby             8 Cowan                 29-04.00    6   
      27-02.75  25-07.75  27-11.75  29-04        
  4 Gesler, Mairin             6 Yorktown              29-01.00    4   
      27-01.50  27-06.50  26-08  29-01        
  5 Hargreaves, Mya            7 Yorktown              28-01.50    2   
      28-01.50  25-05  27-01  FOUL        
  6 Murrell, Clair             6 Selma                 26-10.50    1   
      22-09  24-03  26-10.50  24-03        
  7 Dudley, Ashlynn            8 Selma                 26-03.00  
      25-11  25-04  26-03  23-02        
  8 Dockrey, Alayna            8 Wes-Del               21-07.50  
      19-11.25  19-09  21-07.50  21-07        
  9 Durr, Savannah             7 Wes-Del               21-03.25  
      19-09.50  19-09.50  19-07  21-03.25        
 10 Oxley, Keylee              7 Daleville             18-08.25  
      16-11.50  17-06.50  17-11.75  18-08.25        
 11 Clark, Addison             7 Cowan                 17-07.50  
      15-04  16-02  17-07.50  15-10.50        
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
 Delaware Co: ! 97-01  2017        Ballinger, Delta                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherck, Ruth               8 Delta                    84-07   10   
      84-07  84-07  80-04  FOUL        
  2 Backus, Grier              8 Delta                   J84-07    8   
      84-07  FOUL  73-01  70-10        
  3 Hargreaves, Mya            7 Yorktown                 82-08    6   
      77-11  80-04  76-01  82-08        
  4 Riggin, Shelby             8 Cowan                    79-10    4   
      71-07  66-04  65-07  79-10        
  5 Murrell, Clair             6 Selma                    76-01    2   
      FOUL  40-03  41-04  76-01        
  6 Dudley, Ashlynn            8 Selma                    72-05    1   
      55-08  72-05  70-06  FOUL        
  7 Draper, Ansley             8 Yorktown                 69-09  
      FOUL  FOUL  58-00  69-09        
  8 Smith, Samantha            8 Wes-Del                  48-09  
      48-09  FOUL  47-07  47-04        
  9 Clark, Addison             7 Cowan                    44-08  
      44-08  43-01  43-02  FOUL        
 10 Clark, Ashley              7 Wes-Del                  42-08  
      37-08  41-04  37-08  42-08        
 11 Oxley, Keylee              7 Daleville                36-04  
      34-04  30-03  36-04  FOUL        
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 Delaware Co: ! 11.94  1990        Badger, Daleville                           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Backus, Grey               8 Delta                  ! 11.88Q  1 
  2 Parker, Logan              8 Daleville                12.31Q  2 
  3 Brooks, Thomas             8 Cowan                    12.58Q  2 
  4 Miller, Ben                8 Delta                    13.16Q  1 
  5 James, Quentine            8 Selma                    12.79q  2 
  6 Flynn, Carter              8 Wes-Del                  12.85q  2 
  7 Morgan, Logan              8 Yorktown                 13.04q  2 
  8 Johnson, Hayden            7 Daleville                13.28q  1 
  9 Swain, Parker              8 Selma                    13.66   2 
 10 Dyer, Tecumseh             7 Wes-Del                  13.78   1 
 11 Brumley, Luke              8 Yorktown                 13.96   1 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
 Delaware Co: ! 11.94  1990        Badger, Daleville                           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Backus, Grey               8 Delta                    11.75!  10   
  2 Parker, Logan              8 Daleville                12.15    8   
  3 Brooks, Thomas             8 Cowan                    12.57    6   
  4 James, Quentine            8 Selma                    12.76    4   
  5 Johnson, Hayden            7 Daleville                12.97    2   
  6 Morgan, Logan              8 Yorktown                 12.98    1   
  7 Flynn, Carter              8 Wes-Del                  12.98  
  8 Miller, Ben                8 Delta                    13.14  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 Delaware Co: ! 24.34  2011        Bechdolt, Delta                             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Backus, Grey               8 Delta                    26.26Q  1 
  2 Young, Isiah               7 Daleville                26.74Q  2 
  3 Arbogast, Christofer       8 Yorktown                 26.43Q  1 
  4 Johnson, Hayden            7 Daleville                26.79Q  2 
  5 Wallace, Alakai            8 Yorktown                 26.97q  1 
  6 Nauman, Brock              8 Wes-Del                  27.27q  2 
  7 Swain, Parker              8 Selma                    27.33q  2 
  8 Loser, Luke                7 Wes-Del                  27.46q  2 
  9 Spence, Layton             8 Selma                    27.97   1 
 10 Brown, Eljiah              7 Delta                    29.20   1 
 11 Bynum, Curtis              7 Cowan                    32.10   2 
 12 Eller, Drew                6 Cowan                    34.52   1 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
 Delaware Co: ! 24.34  2011        Bechdolt, Delta                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Backus, Grey               8 Delta                    25.34   10   
  2 Arbogast, Christofer       8 Yorktown                 26.35    8   
  3 Young, Isiah               7 Daleville                26.96    6   
  4 Wallace, Alakai            8 Yorktown                 27.23    4   
  5 Swain, Parker              8 Selma                    27.58    2   
  6 Nauman, Brock              8 Wes-Del                  27.59    1   
  7 Loser, Luke                7 Wes-Del                  28.31  
  8 Johnson, Hayden            7 Daleville                28.34  
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
 Delaware Co: ! 55.64  1992        Spangler, Yorktown                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jackson, Carter            7 Delta                    57.24   2  10   
  2 Parker, Logan              8 Daleville                57.31   2   8   
  3 Edmonds, Beau              7 Selma                    59.46   2   6   
  4 Jackson, Kaid              8 Yorktown               1:01.80   2   4   
  5 Griffin, Tanner            8 Delta                  1:01.80   2   2   
  6 Rodeffer, Hunter           8 Selma                  1:04.00   1   1   
  7 Durr, Elijah               8 Wes-Del                1:04.18   2 
  8 Tate, Justin               8 Yorktown               1:06.73   2 
  9 Long, Owen                 8 Wes-Del                1:08.34   2 
 10 Glenn, Aiden               8 Cowan                  1:15.47   1 
 11 Mooneyhan, Andon           7 Cowan                  1:16.35   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
 Delaware Co: ! 2:11.24  1978        Nay, North Del                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Turner, Wyatt              7 Yorktown               2:23.62   10   
       1:13.400 (1:13.400)        2:23.618 (1:10.218)
  2 Swanson, Drayton           8 Delta                  2:23.64    8   
       1:13.108 (1:13.108)        2:23.639 (1:10.531)
  3 Andrews, Eli               8 Selma                  2:31.24    6   
       1:13.326 (1:13.326)        2:31.232 (1:17.906)
  4 Tomboni, Mason             8 Selma                  2:32.61    4   
       1:16.091 (1:16.091)        2:32.606 (1:16.515)
  5 Vonderschmitt, Kam         7 Wes-Del                2:35.25    2   
       1:18.447 (1:18.447)        2:35.244 (1:16.797)
  6 Spears, Devin              7 Wes-Del                2:35.68    1   
       1:18.450 (1:18.450)        2:35.672 (1:17.222)
  7 Fouts, Owen                8 Yorktown               2:38.58  
       1:17.967 (1:17.967)        2:38.573 (1:20.606)
  8 Swain, Brayden             8 Delta                  2:38.59  
       1:19.042 (1:19.042)        2:38.587 (1:19.545)
  9 Elam, Isaac                7 Daleville              2:43.77  
       1:19.515 (1:19.515)        2:43.768 (1:24.253)
 10 Campbell, Isaac            8 Cowan                  2:49.66  
       1:24.158 (1:24.158)        2:49.658 (1:25.500)
 11 Pugsley, Nick              8 Daleville              2:53.68  
       1:24.723 (1:24.723)        2:53.671 (1:28.948)
 12 Gaskill, Andrew            6 Cowan                  3:15.01  
       1:34.521 (1:34.521)        3:15.006 (1:40.485)
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
 Delaware Co: ! 4:49.24  2013        McIntire, Cowan                           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Swanson, Drayton           8 Delta                  5:09.10   10   
       1:14.458 (1:14.458)        2:35.775 (1:21.317)        3:56.883 (1:21.108)
       5:09.096 (1:12.213)
  2 Turner, Wyatt              7 Yorktown               5:10.36    8   
       1:15.118 (1:15.118)        2:36.177 (1:21.059)        3:57.368 (1:21.191)
       5:10.355 (1:12.987)
  3 Edmonds, Beau              7 Selma                  5:34.09    6   
       1:19.446 (1:19.446)        2:46.567 (1:27.121)        4:14.659 (1:28.092)
       5:34.082 (1:19.423)
  4 Tomboni, Mason             8 Selma                  5:36.01    4   
       1:19.535 (1:19.535)        2:46.103 (1:26.568)        4:14.686 (1:28.583)
       5:36.005 (1:21.319)
  5 Cook, Jon                  8 Wes-Del                5:46.09    2   
       1:19.242 (1:19.242)        2:48.512 (1:29.270)        4:21.893 (1:33.381)
       5:46.084 (1:24.191)
  6 Fouts, Owen                8 Yorktown               5:49.84    1   
       1:20.735 (1:20.735)        2:49.427 (1:28.692)        4:23.012 (1:33.585)
       5:49.832 (1:26.820)
  7 Campbell, Isaac            8 Cowan                  5:53.66  
       1:19.885 (1:19.885)        2:48.403 (1:28.518)        4:21.489 (1:33.086)
       5:53.658 (1:32.169)
  8 Glenn, Aiden               8 Cowan                  6:06.99  
       1:21.733 (1:21.733)        2:56.274 (1:34.541)        4:37.009 (1:40.735)
       6:06.985 (1:29.976)
  9 Ewing, Hudson              8 Delta                  6:07.03  
       1:21.477 (1:21.477)        2:55.493 (1:34.016)        4:36.986 (1:41.493)
       6:07.028 (1:30.042)
 10 Pugsley, Nick              8 Daleville              6:25.38  
       1:25.462 (1:25.462)        3:05.593 (1:40.131)        4:49.317 (1:43.724)
       6:25.377 (1:36.060)
 11 DuBois, Ranen              7 Wes-Del                6:38.51  
       1:31.132 (1:31.132)        3:14.674 (1:43.542)        4:59.704 (1:45.030)
       6:38.509 (1:38.805)
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 Delaware Co: ! 15.54  2014        Mitchell, Selma                             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Carter            7 Delta                    18.63Q  1 
  2 Wright-Hill, Amir          8 Delta                    19.42Q  2 
  3 Long, Owen                 8 Wes-Del                  19.94Q  2 
  4 Carder, Silas              8 Yorktown                 20.19Q  1 
  5 Durr, Elijah               8 Wes-Del                  20.42q  2 
  6 Miller, Blake              8 Selma                    20.61q  1 
  7 Lewis, Caleb               8 Selma                    20.64q  2 
  8 Gregory, Andrew            8 Yorktown                 20.92q  1 
  9 Garrett, Luke              8 Cowan                    21.39   1 
 10 Vance, Josh                6 Cowan                    24.60   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
 Delaware Co: ! 15.54  2014        Mitchell, Selma                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jackson, Carter            7 Delta                    17.85   10   
  2 Wright-Hill, Amir          8 Delta                    19.82    8   
  3 Durr, Elijah               8 Wes-Del                  20.11    6   
  4 Long, Owen                 8 Wes-Del                  20.55    4   
  5 Carder, Silas              8 Yorktown                 20.55    2   
  6 Miller, Blake              8 Selma                    20.69    1   
  7 Gregory, Andrew            8 Yorktown                 20.73  
  8 Lewis, Caleb               8 Selma                    22.10  
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
 Delaware Co: ! 49.34  1993        Yorktown, Yorktown                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Delta  'A'                                            48.28!  10   
     1) Wright-Hill, Amir 8             2) Miller, Ben 8                  
     3) Jackson, Carter 7               4) Backus, Grey 8                 
  2 Wes-Del  'A'                                          52.21    8   
     1) Jones, Joel 8                   2) Vonderschmitt, Kam 7           
     3) Nauman, Brock 8                 4) Flynn, Carter 8                
  3 Selma  'A'                                            53.60    6   
     1) Swain, Parker 8                 2) Spence, Layton 8               
     3) James, Hayden 7                 4) James, Quentine 8              
  4 Yorktown  'A'                                         54.82    4   
     1) Carder, Silas 8                 2) Morgan, Logan 8                
     3) Brumley, Luke 8                 4) Arbogast, Christofer 8         
  5 Cowan  'A'                                            57.11    2   
     1) Eller, Drew 6                   2) Glenn, Aiden 8                 
     3) Garrett, Luke 8                 4) Brooks, Thomas 8               
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
 Delaware Co: ! 3:52.74  1993        Delta, Delta                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Delta  'A'                                          4:07.83   10   
     1) Griffin, Tanner 8               2) Ewing, Hudson 8                
     3) Miller, Ben 8                   4) Swanson, Drayton 8             
       2:09.905 (2:09.905)          3:08.155 (58.250)          4:07.827 (59.672)
  2 Yorktown  'A'                                       4:10.29    8   
     1) Tate, Justin 8                  2) Turner, Wyatt 7                
     3) Blevins, Jayvin 8               4) Jackson, Kaid 8                
       2:05.990 (2:05.990)        3:09.317 (1:03.327)        4:10.288 (1:00.971)
  3 Wes-Del  'A'                                        4:43.55    6   
     1) Cook, Jon 8                     2) Lamb, Owen 8                   
     3) Long, Owen 8                    4) Durr, Elijah 8                 
       2:21.309 (2:21.309)        3:32.466 (1:11.157)        4:43.543 (1:11.077)
  4 Cowan  'A'                                          4:54.84    4   
     1) Glenn, Aiden 8                  2) Eller, Drew 6                  
     3) Garrett, Luke 8                 4) Brooks, Thomas 8               
       2:35.297 (2:35.297)        3:49.695 (1:14.398)        4:54.835 (1:05.140)
 -- Selma  'A'                                               DQ  
     1) Rodeffer, Hunter 8              2) Thrasher, Kason 8              
     3) Tomboni, Mason 8                4) Edmonds, Beau 7                
       2:10.206 (2:10.206)        3:15.559 (1:05.353)          4:13.285 (57.726)
 
Boys High Jump
=======================================================================
 Delaware Co: ! 5-10.25  1994        Shunk, Delta                              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Joel                8 Wes-Del                5-05.00   10   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 5-02 5-03 5-04 5-05 5-06 
        O    O    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Lewis, Caleb               8 Selma                  5-03.00    8   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 5-02 5-03 5-04 
        O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  3 Andrews, Eli               8 Selma                  5-02.00    6   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 5-02 5-03 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  4 Brooks, Thomas             8 Cowan                  5-01.00    4   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 5-02 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  5 Griffin, Tanner            8 Delta                  5-00.00    2   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 
        O    O    O    O  XXX 
  6 Durr, Elijah               8 Wes-Del                4-10.00    1   
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O  XXX 
  7 Arbogast, Christofer       8 Yorktown              J4-10.00  
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O   XO  XXX 
  8 Rodgers, Austin            8 Yorktown               4-08.00  
     4-06 4-08 4-10 
        O    O  XXX 
  9 Swanson, Drayton           8 Delta                  4-06.00  
     4-06 4-08 
       XO  XXX 
 -- Bynum, Curtis              7 Cowan                       NH  
     4-06 
      XXX 
 
Boys Long Jump
=======================================================================
 Delaware Co: ! 20-07  2019        Stitt, Delta                                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Carter            7 Delta                 17-08.75   10   
      17-08.75  15-09  16-04.75  FOUL        
  2 James, Quentine            8 Selma                 16-04.00    8   
      15-00.75  14-10.75  14-09.50  16-04        
  3 Jackson, Kaid              8 Yorktown              15-11.50    6   
      15-11.50  15-06.50  15-10.50  15-04        
  4 Flynn, Carter              8 Wes-Del               15-10.75    4   
      FOUL  15-04.50  14-08.50  15-10.75        
  5 Spence, Layton             8 Selma                 15-08.50    2   
      15-08.50  FOUL  FOUL  14-07.75        
  6 Bartlett, Keller           6 Delta                 14-02.50    1   
      14-02.50  13-06.25  FOUL  FOUL        
  7 Vonderschmitt, Kam         7 Wes-Del               14-02.25  
      13-08.50  14-02.25  13-06.75  FOUL        
  8 Garrett, Luke              8 Cowan                 13-07.75  
      13-07.75  FOUL  12-04.50  13-03.25        
  9 Bynum, Curtis              7 Cowan                 11-07.00  
      11-00  11-07  11-05.25  FOUL        
 -- Wallace, Alakai            8 Yorktown                  FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL        
 
Boys Shot Put
=======================================================================
 Delaware Co: ! 48-02  1976        Dodson, Selma                               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Backus, Grey               8 Delta                 44-05.50   10   
      43-06  41-10.50  44-05.50  40-10        
  2 McNeil, Brycen             8 Delta                 39-00.50    8   
      36-07  36-07.50  37-10  39-00.50        
  3 Nauman, Brock              8 Wes-Del               36-07.00    6   
      34-01.50  36-07  35-05  35-07.50        
  4 Whitehead, Tyler           8 Yorktown              36-06.50    4   
      34-07  35-10  35-11  36-06.50        
  5 Powers, Luke               8 Wes-Del               33-11.75    2   
      FOUL  33-08.50  31-07.75  33-11.75        
  6 Young, Isiah               7 Daleville             33-05.25    1   
      29-11.50  33-05.25  28-08  31-06        
  7 James, Quentine            8 Selma                 33-01.00  
      31-02  33-01  30-06.50  31-03.75        
  8 Garringer, Jacob           8 Cowan                 32-04.25  
      30-01  29-02.75  32-04.25  31-06        
  9 Mooneyhan, Andon           7 Cowan                 31-10.00  
      31-10  31-01  30-09.50  30-03        
 10 Day, Carter                8 Yorktown              29-09.75  
      29-09.25  FOUL  28-00.50  29-09.75        
 11 Rodeffer, Hunter           8 Selma                 29-03.00  
      29-02.50  29-03  28-10.50  28-00.75        
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
 Delaware Co: ! 150-09  2017        Moore, Yorktown                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrews, Eli               8 Selma                   109-09   10   
      92-08  109-09  100-09  92-08        
  2 Whitehead, Tyler           8 Yorktown                102-08    8   
      FOUL  87-06  102-08  79-08        
  3 Powers, Luke               8 Wes-Del                  98-04    6   
      FOUL  93-02  98-04  FOUL        
  4 Losh, Bradon               8 Wes-Del                  98-02    4   
      87-03  74-11  80-10  98-02        
  5 Lewis, Caleb               8 Selma                    82-00    2   
      72-04  77-04  FOUL  82-00        
  6 Garringer, Jacob           8 Cowan                    81-09    1   
      70-00  FOUL  68-04  81-09        
  7 Day, Carter                8 Yorktown                 77-07  
      75-03  77-07  56-04  66-00        
  8 Berry, Wyatt               7 Delta                    75-10  
      75-10  75-02  72-02  71-00        
  9 McNeil, Brycen             8 Delta                    75-02  
      75-02  FOUL  FOUL  66-10        
 10 Smith, Barron              8 Cowan                    64-10  
      58-08  60-02  64-10  FOUL        
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Delta                      169        2) Yorktown                  101   
    3) Daleville                   38        4) Selma                      28   
    5) Wes-Del                     17        6) Cowan                      13   
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Delta                      119        2) Selma                      76   
    3) Yorktown                    68        4) Wes-Del                    63   
    5) Daleville                   25        6) Cowan                      17