Licensed to Stuart Road Racing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/5/2022 10:09 PM
                           Ripley County - 5/6/2021                            
                          Track & Field Championship                           
                            Batesville High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
   2012 Best: * 12.34  5/8/2014    Virginia Westerfeld, Batesville             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Meyer, Lily               12 Batesville               13.21    6   
  2 Simon, Cloey              12 Jac-Cen-Del              13.44    4   
  3 Flood, Emily              11 South Ripley             13.45    3   
  4 Nobbe, Lizzy              11 Batesville               13.83    2   
  5 Bledsoe, Kyleigh          10 Milan                    14.24    1   
  6 Ortiz, Hailey              9 South Ripley             14.80  
  7 Hughes, Regan             10 Jac-Cen-Del              15.07  
  8 Ball, Abby                11 Milan                    15.31  
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
   2012 Best: * 25.86  5/3/2018    Stephanie Nobbe, Batesville                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pohlman, Madelyn          11 Batesville               26.80    6   
  2 Meyer, Lily               12 Batesville               27.10    4   
  3 Flood, Emily              11 South Ripley             28.30    3   
  4 Bledsoe, Kyleigh          10 Milan                    28.60    2   
  5 Simon, Kayla              12 Jac-Cen-Del              28.70    1   
  6 Carpentar, Emma           10 Milan                    30.40  
  7 Ortiz, Hailey              9 South Ripley             30.70  
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
   2012 Best: * 1:00.43  5/8/2014    Grace Herzog, Milan                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olsen, Katie              12 Batesville             1:04.06    6   
  2 Simon, Kayla              12 Jac-Cen-Del            1:04.82    4   
  3 Bastin, Shelby            11 South Ripley           1:07.00    3   
  4 Pride, Carley             12 Batesville             1:09.63    2   
  5 Tunny, Angel               9 South Ripley           1:10.88    1   
  6 Weber, Megan              11 Milan                  1:11.60  
  7 Jutzi, Emma               10 Milan                  1:43.47  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
   2012 Best: * 2:21.94  5/2/2019    Katie Olsen, Batesville                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Raver, Kaylie             10 Batesville             2:32.60    6   
        1:17.8 (1:17.8)    2:32.6 (1:14.9)
  2 Nicholson, Lanie          12 South Ripley           2:36.30    4   
        1:17.4 (1:17.4)    2:36.3 (1:18.9)
  3 Allgeier, Megan           10 Batesville             2:38.70    3   
        1:18.7 (1:18.7)    2:38.7 (1:20.1)
  4 Campbell, Emily           12 South Ripley           2:53.00    2   
        1:22.3 (1:22.3)    2:53.0 (1:30.8)
  5 Lillis, Lucy              12 Milan                  3:21.70    1   
        1:39.8 (1:39.8)    3:21.7 (1:42.0)
  6 Wagner, Emma              10 Jac-Cen-Del            3:27.90  
        1:40.2 (1:40.2)    3:27.9 (1:47.7)
  7 Jutzi, Emma               10 Milan                  4:40.60  
        2:10.1 (2:10.1)    4:40.6 (2:30.5)
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
   2012 Best: * 5:17.69  5/2/2019    Megan Cole, South Ripley                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicholson, Lanie          12 South Ripley           5:34.87    6   
       1:16.043 (1:16.043)        2:38.147 (1:22.104)        4:04.610 (1:26.463)
       5:34.867 (1:30.257)
  2 Pinckley, Lily            12 Batesville             5:43.58    4   
       1:16.354 (1:16.354)        2:40.138 (1:23.784)        4:10.586 (1:30.448)
       5:43.573 (1:32.987)
  3 Weiler, Emma              11 Batesville             6:04.19    3   
       1:23.149 (1:23.149)        2:56.924 (1:33.775)        4:33.713 (1:36.789)
       6:04.183 (1:30.470)
  4 Campbell, Emily           12 South Ripley           6:08.30    2   
       1:25.861 (1:25.861)        2:59.966 (1:34.105)        4:36.149 (1:36.183)
       6:08.292 (1:32.143)
  5 Lillis, Lucy              12 Milan                  7:05.85    1   
       1:38.841 (1:38.841)        3:26.656 (1:47.815)        5:17.402 (1:50.746)
       7:05.845 (1:48.443)
  6 Rohls, Kinsey             10 Jac-Cen-Del            7:31.97  
       1:42.522 (1:42.522)        3:40.492 (1:57.970)        5:44.171 (2:03.679)
       7:31.966 (1:47.795)
  7 Lillis, Sarah             10 Milan                  7:34.80  
       1:41.633 (1:41.633)        3:40.138 (1:58.505)        5:43.369 (2:03.231)
       7:34.799 (1:51.430)
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
   2012 Best: * 11:16.72  5/2/2019    Megan Cole, South Ripley                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicholson, Lanie          12 South Ripley          12:27.60    6   
        1:24.5 (1:24.5)    2:54.9 (1:30.5)    4:28.3 (1:33.5)    6:03.3 (1:35.1)
        7:40.0 (1:36.7)    9:16.9 (1:37.0)   10:54.0 (1:37.2)   12:27.6 (1:33.6)
  2 Pinckley, Lily            12 Batesville            12:34.20    4   
        1:25.7 (1:25.7)    2:57.8 (1:32.2)    4:32.1 (1:34.3)    6:09.6 (1:37.6)
        7:47.2 (1:37.7)    9:25.6 (1:38.4)   11:04.0 (1:38.5)   12:34.2 (1:30.2)
  3 Weiler, Emma              11 Batesville            13:01.50    3   
        1:31.1 (1:31.1)    3:08.8 (1:37.7)    4:47.6 (1:38.9)    6:27.6 (1:40.0)
        8:09.6 (1:42.0)    9:52.3 (1:42.7)   11:33.0 (1:40.8)   13:01.5 (1:28.6)
  4 Bastin, Shelby            11 South Ripley          13:02.10    2   
        1:32.1 (1:32.1)    3:11.6 (1:39.6)    4:51.7 (1:40.1)    6:33.4 (1:41.8)
        8:14.1 (1:40.8)    9:55.2 (1:41.1)   11:35.8 (1:40.6)   13:02.1 (1:26.3)
  5 Lillis, Lucy              12 Milan                 15:51.50    1   
        1:49.9 (1:49.9)    3:51.0 (2:01.1)    5:51.3 (2:00.3)    7:52.8 (2:01.6)
        9:58.2 (2:05.4)   12:04.2 (2:06.1)   14:07.6 (2:03.4)   15:51.5 (1:44.0)
  6 Rohls, Kinsey             10 Jac-Cen-Del           17:25.10  
        1:55.0 (1:55.0)    3:59.0 (2:04.0)    6:09.7 (2:10.8)    8:24.3 (2:14.6)
       10:42.3 (2:18.0)   13:00.5 (2:18.3)   15:16.5 (2:16.0)   17:25.1 (2:08.7)
  7 Lillis, Sarah             10 Milan                 18:00.00  
        1:55.0 (1:55.0)    3:59.8 (2:04.8)    6:13.3 (2:13.6)    8:33.6 (2:20.4)
       10:53.8 (2:20.3)   13:15.2 (2:21.4)   15:10.2 (1:55.0)   18:00.0 (2:49.9)
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
   2012 Best: * 16.11  5/6/2021    Emily Flood, South Ripley                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flood, Emily              11 South Ripley             16.31    6   
  2 Simon, Kayla              12 Jac-Cen-Del              17.27    4   
  3 Yeomans, Alexa             9 South Ripley             17.28    3   
  4 Moster, Ella              10 Batesville               17.84    2   
  5 Deputy, Cora              11 Batesville               18.81    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
   2012 Best: * 48.40  5/6/2021    Cloey Simon, Jac-Cen-Del                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon, Cloey              12 Jac-Cen-Del              48.10*   6   
  2 Moster, Ella              10 Batesville               50.90    4   
  3 Yeomans, Alexa             9 South Ripley             54.30    3   
  4 Deputy, Cora              11 Batesville               55.30    2   
  5 Kieffer, Abigale          12 South Ripley             57.00    1   
  6 Peetz, Allison            10 Jac-Cen-Del            1:12.00  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
   2012 Best: * 51.71  5/2/2013    Batesville, Batesville                      
                       E Werner, K Tidman, P Current, V Westerfeld       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batesville                                            52.72    6   
     1) Pohlman, Madelyn 11             2) Meyer, Lily 12                 
     3) Nobbe, Lizzy 11                 4) Moster, Ella 10                
  2 South Ripley                                          57.06    4   
     1) Yeomans, Alexa 9                2) Flood, Emily 11                
     3) Miller, Katie 9                 4) Ortiz, Hailey 9                
  3 Milan                                                 58.53    2   
     1) Ball, Abby 11                   2) Carpentar, Emma 10             
     3) Weber, Megan 11                 4) Bledsoe, Kyleigh 10            
  4 Jac-Cen-Del                                         1:01.16  
     1) Hughes, Regan 10                2) Negangard, Brynn 11            
     3) Newhart, Emma 12                4) Meyer, Julia 10                
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
   2012 Best: * 4:21.53  5/7/2015    Batesville, Batesville                    
                         H Harmeyer, K Gausman, M Elkins, C Bruns          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batesville                                          4:26.80    6   
     1) Raver, Kaylie 10                2) Allgeier, Megan 10             
     3) Pohlman, Madelyn 11             4) Olsen, Katie 12                
        2:12.6 (2:12.6)    3:20.0 (1:07.5)    4:26.8 (1:06.9)
  2 Jac-Cen-Del                                         4:41.80    4   
     1) Simon, Kayla 12                 2) Hughes, Regan 10               
     3) Wagner, Emma 10                 4) Simon, Cloey 12                
        2:21.9 (2:21.9)    3:38.4 (1:16.5)    4:41.8 (1:03.5)
  3 South Ripley                                        4:51.70    2   
     1) Campbell, Emily 12              2) Minch, Virginia 9              
     3) Kieffer, Abigale 12             4) Miller, Katie 9                
        2:26.0 (2:26.0)    3:37.3 (1:11.3)    4:51.7 (1:14.5)
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
   2012 Best: * 10:14.50  5/2/2019    Batesville, Batesville                   
                          E Loichinger, L Pinckley, T Vierling, K Olsen     
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batesville                                         10:37.82    6   
     1) Olsen, Katie 12                 2) Allgeier, Megan 10             
     3) Weiler, Emma 11                 4) Raver, Kaylie 10               
       1:19.838 (1:19.838)        2:45.492 (1:25.654)        4:03.099 (1:17.607)
       5:26.441 (1:23.342)        6:44.411 (1:17.970)        8:07.460 (1:23.049)
       9:20.546 (1:13.086)       10:37.819 (1:17.273)
  2 South Ripley                                       10:45.13    4   
     1) Nicholson, Lanie 12             2) Campbell, Emily 12             
     3) Minch, Virginia 9               4) Bastin, Shelby 11              
       1:15.426 (1:15.426)        2:34.155 (1:18.729)        3:54.557 (1:20.402)
       5:20.519 (1:25.962)        6:39.177 (1:18.658)        8:06.247 (1:27.070)
       9:22.842 (1:16.595)       10:45.126 (1:22.284)
  3 Jac-Cen-Del                                        13:58.81    2   
     1) Meyer, Julia 10                 2) Karshner, Aliyah 9             
     3) Peetz, Allison 10               4) Wagner, Emma 10                
       1:32.215 (1:32.215)        3:18.118 (1:45.903)        4:59.585 (1:41.467)
       7:07.132 (2:07.547)        8:53.576 (1:46.444)       10:37.636 (1:44.060)
      12:11.525 (1:33.889)       13:58.805 (1:47.280)
 
Girls High Jump
=======================================================================
   2012 Best: *  5-05  5/8/2014    Kimberly Tidman, Batesville                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deputy, Cora              11 Batesville             4-06.00    6   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
      PPP  PPP   XO    O  XXX 
  2 Yeomans, Alexa             9 South Ripley          J4-06.00    4   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O   XO  XXX 
  3 Wagner, Emma              10 Jac-Cen-Del            4-04.00    3   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
       XO   XO    O  XXX 
  4 Pride, Carley             12 Batesville             4-02.00    2   
     4-00 4-02 4-04 
        O   XO  XXX 
  5 Carpentar, Emma           10 Milan                 J4-02.00    1   
     4-00 4-02 4-04 
        O  XXO  XXX 
  6 Hughes, Regan             10 Jac-Cen-Del            4-00.00  
     4-00 4-02 
        O  XXX 
  7 Izco, Maria               10 South Ripley          J4-00.00  
     4-00 4-02 
       XO  XXX 
 -- Ball, Abby                11 Milan                       NH  
     4-00 
      XXX 
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
   2012 Best: *  9-06  5/2/2013    Danielle Strobel, Batesville                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deputy, Cora              11 Batesville             8-00.00    6   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  2 Davis, Nadine             11 Batesville             7-00.00    4   
     6-06 7-00 7-06 
        O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump
=======================================================================
   2012 Best: * 16-04.50  5/8/2014    Kimberly Tidman, Batesville              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon, Cloey              12 Jac-Cen-Del           15-00.25    6   
      14-09  14-10  14-04.50  15-00.25        
  2 Bastin, Shelby            11 South Ripley          14-06.00    4   
      13-11  14-06  14-04.50  13-06        
  3 Nobbe, Lizzy              11 Batesville            13-09.75    3   
      11-11  FOUL  12-03  13-09.75        
  4 Bedel, Sarah               9 Batesville            12-04.25    2   
      12-02  12-01.75  12-04.25  11-11.25        
  5 Ortiz, Hailey              9 South Ripley          11-04.25    1   
      11-04.25  11-02.50  10-11.50  10-10        
  6 Weber, Megan              11 Milan                 11-03.75  
      10-03.75  11-03.75  FOUL  10-08.50        
  7 Rohls, Kinsey             10 Jac-Cen-Del           10-10.50  
      10-10.50  10-10.50  10-10.50  10-04        
 
Girls Shot Put
=======================================================================
   2012 Best: * 34-08.50  5/5/2016    Arika Haney, Milan                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 King, Veronica             9 Batesville            30-00.25    6   
      29-09.75  FOUL  30-00.25  29-08        
  2 Newhart, Emma             12 Jac-Cen-Del           28-10.50    4   
      27-07.50  27-11.50  28-03.50  28-10.50        
  3 Knueven, Issabella        12 Milan                 28-09.00    3   
      27-07.75  24-08  28-09  28-06.75        
  4 Hoffrogge, Shelly         10 Milan                 27-04.00    2   
      25-09.25  25-06  27-04  24-07.50        
  5 Tunny, Renee              12 South Ripley          27-01.75    1   
      24-03.50  27-01.75  26-01.75  26-10        
  6 Oesterling, Ryan           9 Batesville            24-11.50  
      23-04.75  24-11.50  21-11.25  24-02.50        
  7 McNew, Mya                11 South Ripley          24-09.00  
      24-05.25  24-09  23-09.75  23-07.25        
  8 Negangard, Brynn          11 Jac-Cen-Del           22-05.75  
      20-03.75  21-07.50  21-04.50  22-05.75        
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
   2012 Best: * 116-04  5/3/2012    Courtney Mccray, Batesville                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 King, Veronica             9 Batesville              104-04    6   
      79-09  FOUL  FOUL  104-04        
  2 Newhart, Emma             12 Jac-Cen-Del              87-03    4   
      79-09  87-03  79-00  77-04        
  3 Knueven, Issabella        12 Milan                    85-02    3   
      72-10  67-00  85-02  FOUL        
  4 Tunny, Renee              12 South Ripley             71-06    2   
      67-08  69-03  FOUL  71-06        
  5 Hudepohl, Maggie          10 Milan                    65-02    1   
      65-02  62-11  57-06  53-02        
  6 McNew, Mya                11 South Ripley             60-10  
      54-07  51-01  60-10  55-06        
  7 Bedel, Sarah               9 Batesville               60-07  
      FOUL  53-07  FOUL  60-07        
  8 Newhart, Shelby           11 Jac-Cen-Del              38-05  
      FOUL  35-03  38-05  35-01        
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
   2012 Best: * 11.18  5/2/2019    Peyton Cavins, Milan                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pierson, Eli              12 Batesville               11.31    6   
  2 Riehle, Benjamin          10 Milan                    11.46    4   
  3 Volk, Johnny              11 Milan                    11.88    3   
  4 Chappel, Jy'Lil           12 Batesville               12.17    2   
  5 Miller, Ben               12 South Ripley             12.92    1   
  6 Davis, Joseph             11 South Ripley             13.08  
  7 Demron, Matthew           11 Jac-Cen-Del              16.29  
 -- Ricke, Jacob               9 Jac-Cen-Del                 DQ  
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
   2012 Best: * 22.90  5/3/2012    John Herzog, Milan                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pierson, Eli              12 Batesville               22.70*   6   
  2 Riehle, Benjamin          10 Milan                    22.71*   4   
  3 Volk, Johnny              11 Milan                    24.20    3   
  4 Hund, Vonley              12 Batesville               24.90    2   
  5 Ricke, Jacob               9 Jac-Cen-Del              25.60    1   
  6 Miller, Ben               12 South Ripley             25.61  
  7 Davis, Joseph             11 South Ripley             27.40  
  8 Patrick, Cole              9 Jac-Cen-Del              28.80  
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
   2012 Best: * 49.93  5/2/2019    Matthew Riehle, Milan                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Riehle, Benjamin          10 Milan                    50.70    6   
  2 Pierson, Eli              12 Batesville               53.90    4   
  3 Smith, Daren              12 Batesville               55.40    3   
  4 Ricke, Jacob               9 Jac-Cen-Del              58.10    2   
  5 Arthur, Chris              9 South Ripley           1:00.20    1   
  6 Budd, Killian             11 Milan                  1:00.70  
  7 Cranfill, Luke            12 South Ripley           1:02.90  
  8 Dornbach, Seth             9 Jac-Cen-Del            1:08.80  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
   2012 Best: * 1:56.62  5/2/2019    Adam Moster, Batesville                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moster, Benjamin          12 Batesville             2:05.70    6   
        1:01.5 (1:01.5)    2:05.7 (1:04.3)
  2 Loichinger, Ean           12 Batesville             2:07.90    4   
        1:01.7 (1:01.7)    2:07.9 (1:06.3)
  3 Potts, Ayden              10 Milan                  2:13.70    3   
        1:03.3 (1:03.3)    2:13.7 (1:10.4)
  4 Dehamer, Ethan            10 Milan                  2:24.40    2   
        1:08.0 (1:08.0)    2:24.4 (1:16.5)
  5 Rohls, Austin             12 Jac-Cen-Del            2:29.70    1   
        1:10.0 (1:10.0)    2:29.7 (1:19.7)
  6 Gorrell, Ryan             11 South Ripley           2:32.10  
        1:10.8 (1:10.8)    2:32.1 (1:21.4)
  7 Amberger, Payton          11 Jac-Cen-Del            2:35.10  
        1:11.3 (1:11.3)    2:35.1 (1:23.9)
  8 Eaglin, Evan              10 South Ripley           2:39.20  
        1:10.4 (1:10.4)    2:39.2 (1:28.9)
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
   2012 Best: * 4:34.91  5/2/2019    Joshua Myers, Batesville                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moster, Benjamin          12 Batesville             4:39.32    6   
       1:09.070 (1:09.070)        2:18.908 (1:09.838)        3:28.385 (1:09.477)
       4:39.312 (1:10.927)
  2 Loichinger, Ean           12 Batesville             4:50.22    4   
       1:09.293 (1:09.293)        2:19.686 (1:10.393)        3:34.481 (1:14.795)
       4:50.212 (1:15.731)
  3 Potts, Ayden              10 Milan                  4:59.07    3   
       1:09.636 (1:09.636)        2:22.975 (1:13.339)        3:41.451 (1:18.476)
       4:59.061 (1:17.610)
  4 Dehamer, Ethan            10 Milan                  5:15.95    2   
       1:12.670 (1:12.670)        2:31.233 (1:18.563)        3:53.086 (1:21.853)
       5:15.946 (1:22.860)
  5 Pohle, Josh               12 Jac-Cen-Del            5:19.80    1   
       1:12.566 (1:12.566)        2:33.706 (1:21.140)        4:00.350 (1:26.644)
       5:19.795 (1:19.445)
  6 Hooten, Hayden            11 South Ripley           5:33.67  
       1:11.370 (1:11.370)        2:32.339 (1:20.969)        4:05.101 (1:32.762)
       5:33.666 (1:28.565)
  7 Bradley, Logan            11 South Ripley           6:21.02  
       1:14.648 (1:14.648)        2:52.186 (1:37.538)        4:37.630 (1:45.444)
       6:21.020 (1:43.390)
  8 Hammond, Austin           12 Jac-Cen-Del            6:45.44  
       1:31.404 (1:31.404)        3:14.838 (1:43.434)        5:01.055 (1:46.217)
       6:45.434 (1:44.379)
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
   2012 Best: * 10:18.62  5/6/2021    Ean Loichinger, Batesville               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Jake              9 Batesville            10:23.40    6   
        1:13.8 (1:13.8)    2:31.5 (1:17.8)    3:50.5 (1:19.0)    5:10.2 (1:19.8)
        6:30.7 (1:20.6)    7:51.0 (1:20.3)    9:10.9 (1:20.0)   10:23.4 (1:12.5)
  2 Trossman, Isaac            9 Batesville            11:12.80    4   
        1:16.4 (1:16.4)    2:38.9 (1:22.6)    4:03.6 (1:24.7)    5:30.1 (1:26.5)
        6:57.2 (1:27.2)    8:24.9 (1:27.8)    9:53.2 (1:28.4)   11:12.8 (1:19.7)
  3 Potts, Ayden              10 Milan                 11:19.80    3   
        1:19.9 (1:19.9)    2:46.3 (1:26.4)    4:13.3 (1:27.1)    5:42.4 (1:29.1)
        7:10.4 (1:28.1)    8:39.1 (1:28.8)   10:04.7 (1:25.7)   11:19.8 (1:15.2)
  4 Pohle, Josh               12 Jac-Cen-Del           11:20.40    2   
        1:20.3 (1:20.3)    2:46.3 (1:26.1)    4:13.3 (1:27.0)    5:42.4 (1:29.2)
        7:10.3 (1:28.0)    8:39.0 (1:28.8)   10:05.2 (1:26.2)   11:20.4 (1:15.2)
  5 Hooten, Hayden            11 South Ripley          11:52.40    1   
        1:21.7 (1:21.7)    2:48.7 (1:27.0)    4:16.4 (1:27.7)    5:45.4 (1:29.1)
        7:17.9 (1:32.6)    8:53.8 (1:36.0)   10:29.7 (1:36.0)   11:52.4 (1:22.7)
  6 Dehamer, Ethan            10 Milan                 12:14.40  
        1:22.2 (1:22.2)    2:52.6 (1:30.5)    4:24.3 (1:31.7)    5:59.5 (1:35.2)
        7:33.1 (1:33.7)    9:09.3 (1:36.2)   10:46.2 (1:37.0)   12:14.4 (1:28.2)
  7 Eaglin, Evan              10 South Ripley          14:23.20  
        1:21.4 (1:21.4)    2:58.9 (1:37.5)    4:46.9 (1:48.0)    6:42.1 (1:55.3)
        8:42.3 (2:00.3)   10:41.1 (1:58.8)   12:38.7 (1:57.7)   14:23.2 (1:44.6)
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
   2012 Best: * 16.02  5/5/2016    Garrett Wagner, Batesville                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tunny, William            11 South Ripley             16.59    6   
  2 Hamilton, Deacon          10 Batesville               16.99    4   
  3 Pohlman, Gage              9 Batesville               18.47    3   
  4 Maloney, Adam             12 Jac-Cen-Del              20.30    2   
  5 Fisk, Carson              10 South Ripley             20.77    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
   2012 Best: * 41.93  5/8/2014    Peter Heil, Batesville                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Mason              10 Milan                    43.00    6   
  2 Maloney, Adam             12 Jac-Cen-Del              44.60    4   
  3 Pohlman, Gage              9 Batesville               44.70    3   
  4 Tunny, William            11 South Ripley             45.60    2   
  5 Hamilton, Deacon          10 Batesville               45.61    1   
  6 Fisk, Carson              10 South Ripley             47.90  
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
   2012 Best: * 44.28  5/7/2015    Batesville, Batesville                      
                       J Koehne, T Ayette, G Yorn, M Tunny               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Milan                                                 47.50    6   
     1) Werner, Brady 11                2) Green, Mason 10                
     3) Green, Austin 9                 4) Volk, Johnny 11                
  2 Batesville                                            47.73    4   
     1) Hamilton, Deacon 10             2) Gutzwiller, Zachary 10         
     3) Chappel, Jy'Lil 12              4) Hund, Vonley 12                
  3 South Ripley                                          50.35    2   
     1) Tunny, William 11               2) Cranfill, Luke 12              
     3) Miller, Ben 12                  4) Fisk, Carson 10                
  4 Jac-Cen-Del                                           53.33  
     1) Patrick, Cole 9                 2) Moose, Isaiah 9                
     3) Vachet, Kayden 9                4) White, Corbin 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
   2012 Best: * 3:33.78  5/3/2012    Batesville, Batesville                    
                         M Hoeing, C Jeffers, J Walsman, H Merkel          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batesville                                          3:40.80    6   
     1) Moster, Benjamin 12             2) Hund, Vonley 12                
     3) Hughes, Kasin 12                4) Smith, Daren 12                
        1:52.2 (1:52.2)      2:47.7 (55.6)      3:40.8 (53.2)
  2 Milan                                               3:44.90    4   
     1) Volk, Johnny 11                 2) Green, Mason 10                
     3) Potts, Ayden 10                 4) Riehle, Benjamin 10            
        1:54.2 (1:54.2)      2:53.4 (59.2)      3:44.9 (51.6)
  3 Jac-Cen-Del                                         4:06.10    2   
     1) Rohls, Austin 12                2) Maloney, Adam 12               
     3) Ricke, Jacob 9                  4) White, Corbin 11               
        2:04.5 (2:04.5)      3:04.2 (59.8)    4:06.1 (1:02.0)
  4 South Ripley                                        4:09.00  
     1) Cranfill, Luke 12               2) Fisk, Carson 10                
     3) Arthur, Chris 9                 4) Davis, Joseph 11               
        2:03.7 (2:03.7)    3:05.1 (1:01.5)    4:09.0 (1:04.0)
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
   2012 Best: * 8:49.59  5/6/2021    Batesville, Batesville                    
                         J Kuisel, D Murray, D Smith, B Moster             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batesville                                          9:26.45    6   
     1) Nuhring, Will 12                2) Daulton, Kyler 12              
     3) Smith, Daren 12                 4) Moster, Benjamin 12            
       1:10.610 (1:10.610)        2:22.937 (1:12.327)        3:30.990 (1:08.053)
       4:47.485 (1:16.495)        5:52.813 (1:05.328)        7:08.027 (1:15.214)
       8:15.499 (1:07.472)        9:26.444 (1:10.945)
  2 South Ripley                                        9:44.48    4   
     1) Eaglin, Evan 10                 2) Leach, Bradley 9               
     3) Gorrell, Ryan 11                4) Hooten, Hayden 11              
       1:14.021 (1:14.021)        2:28.399 (1:14.378)        3:38.306 (1:09.907)
       4:52.696 (1:14.390)        6:03.075 (1:10.379)        7:23.293 (1:20.218)
       8:28.805 (1:05.512)        9:44.471 (1:15.666)
  3 Jac-Cen-Del                                        11:12.58    2   
     1) Rohls, Austin 12                2) Amberger, Payton 11            
     3) Hammond, Austin 12              4) Moose, Isaiah 9                
       1:14.673 (1:14.673)        2:30.383 (1:15.710)        3:46.846 (1:16.463)
       5:12.791 (1:25.945)        6:35.354 (1:22.563)        8:04.489 (1:29.135)
       9:27.480 (1:22.991)       11:12.574 (1:45.094)
 
Boys High Jump
=======================================================================
   2012 Best: *  6-00  5/6/2021    William Gunter, Batesville                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tunny, William            11 South Ripley           5-10.00    6   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 5-11 
      PPP    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Kohlman, Hudson            9 Batesville             5-08.00    4   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
      PPP    O    O   XO    O   XO  XXX 
  3 Hughes, Kasin             12 Batesville             5-04.00    3   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Green, Austin              9 Milan                 J5-04.00    2   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O  XXO  XXX 
  5 Yeary, Zachary             9 Jac-Cen-Del            4-10.00    1   
     4-10 5-00 5-02 
       XO  XPP  XXX 
 -- Bradley, Logan            11 South Ripley                NH  
     4-10 
      XXX 
 -- Dornbach, Seth             9 Jac-Cen-Del                 NH  
     4-10 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
   2012 Best: * 12-00  5/5/2016    Nathan Bedel, Batesville                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Alex              12 Batesville            11-00.00    6   
     9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-03 11-06 
       XO  PPP     O     O    XO   PPP   XXX 
  2 Deputy, Nathan            12 Batesville            10-00.00    4   
     9-00 9-06 10-00 10-06 
        O    O     O   XXX 
 
Boys Long Jump
=======================================================================
   2012 Best: * 20-01  5/8/2014    Eli Wagner, Jac-Cen-Del                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamilton, Deacon          10 Batesville            17-11.75    6   
      17-02.25  17-00.50  17-08.75  17-11.75        
  2 Werner, Brady             11 Milan                 17-01.75    4   
      15-09  17-01.75  16-10.25  16-04        
  3 Davis, Joseph             11 South Ripley          16-07.00    3   
      10-06.50  16-07  11-06  15-06.50        
  4 Eckstein, Ayden            9 Batesville            15-11.00    2   
      15-10.50  15-10  15-03.75  15-11        
  5 Cranfill, Luke            12 South Ripley          15-06.25    1   
      13-11.25  15-04.25  15-06.25  15-00        
  6 Dornbach, Seth             9 Jac-Cen-Del           14-06.25  
      14-06.25  13-06.25  13-00.25  13-10.75        
  7 Patrick, Cole              9 Jac-Cen-Del           14-03.00  
      13-00.50  14-03  11-10.50  13-01.50        
 
Boys Shot Put
=======================================================================
   2012 Best: * 46-04.50  5/6/2021    Ryan Miller, South Ripley                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Ryan              12 South Ripley          44-08.75    6   
      43-06.50  44-08.75  43-05.50  44-04.25        
  2 White, Corbin             11 Jac-Cen-Del           41-05.50    4   
      41-05.50  39-08.50  40-04.25  41-04.50        
  3 Mahon, Brock               9 Batesville            37-11.25    3   
      36-06.25  35-11.25  37-11.25  36-10        
  4 Hudepohl, Abraham         11 Milan                 37-03.00    2   
      36-01.25  37-03  35-01.50  FOUL        
  5 Langferman, Trenton       10 Milan                 33-06.00    1   
      FOUL  31-07.50  30-02.25  33-06        
  6 Vansickle, Derek          12 Batesville            32-11.75  
      32-05.75  32-11.75  27-11.75  29-07.75        
  7 Arthur, Chris              9 South Ripley          32-02.00  
      29-06  29-09.50  31-07.75  32-02        
  8 Williamson, Keegan         9 Jac-Cen-Del           32-00.00  
      32-00  31-07.50  29-08.25  30-08.50        
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
   2012 Best: * 148-07  5/2/2013    Cody Federmann, South Ripley               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamilton, Chase           12 Batesville              137-05    6   
      123-02  137-05  133-00  125-00        
  2 White, Corbin             11 Jac-Cen-Del             123-00    4   
      FOUL  119-06  117-09  123-00        
  3 Miller, Ryan              12 South Ripley            111-03    3   
      FOUL  99-02  111-03  104-09        
  4 Thomas, Will              12 Batesville               97-05    2   
      81-02  87-11  97-05  90-05        
  5 Langferman, Trenton       10 Milan                    90-04    1   
      80-09  89-02  76-02  90-04        
  6 Gorrell, Ryan             11 South Ripley             83-10  
      83-10  82-05  82-10  77-04        
  7 Lane, Kaleb               11 Milan                    81-00  
      69-00  81-00  79-00  68-03        
  8 Simon, Sam                 9 Jac-Cen-Del              74-08  
      74-08  73-09  FOUL  FOUL        
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Batesville                 111        2) South Ripley               67   
    3) Jac-Cen-Del                 42        4) Milan                      18   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Batesville                 116        2) Milan                      59   
    3) South Ripley                37        4) Jac-Cen-Del                26